AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı, İnönü Üniversitesi Ev Sahipliğinde Malatya’da Gerçekleştirildi

AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı, İnönü Üniversitesi Ev Sahipliğinde Malatya’da Gerçekleştirildi

Malatya Park AVM’de düzenlenen fuarın açılışına; Malatya Valisi Hüseyin Şahin, Erciyes Üniversitesi Rektörü ve AÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Fatih Altun, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Biber, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli ile akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay katılımcılara teşekkür etti.

Erciyes Üniversitesi Rektörü AÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Fatih Altun da konuşmasında fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Düzenlenen Fuarlarda amaçlarının tercih yapacak öğrencilere üniversiteleri tanıtmak olduğunu belirten Erciyes Üniversitesi Rektörü Altun, “Öğrencilerimizin ileriye dönük meslek hayatlarında kariyerlerini planlamaları için onlara destek ve yön vermek amacıyla bu etkinliklerimizi devam ettiriyoruz” dedi.

Konuşmasında yaşanılan depremler sonrası hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Erciyes Üniversitesi Rektörü Altun, Fuarın Malatya’da düzenlenmesinin önemine dikkat çekti.

“Bizler güçlü bir milletiz. Bir araya gelerek yaraları sarabilecek bir milletiz. Bölgenin tekrardan ayağa kalkması için gerekli çalışmaların yapıldığını görüyoruz. Yörede sanayinin tekrardan canlanması ve ticari hayatın tekrardan ayağa kalkması ve üniversitelerin eğitim hayatlarının sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz” diye konuştu. 

Malatya Valisi Hüseyin Şahin ise konuşmasında  etkinliğin düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Konuşmalarının ardından Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın davetliler tarafından açılış kurdelesi kesilerek, üniversiteler tarafından kurulan stantlar ziyaret edildi.